Save the date çekimleri 

Save the date çekimleri düğünden önceki zamanları kapsar. Anlam olarak tarihi korumak anlamını taşır. Bu tarih çiftlerin en özel anlarını içerir. Örneğin bir doğum gününü ilk buluşmayı nişan gününü kınayı, el ele dolaştığınız anları vesaire. Bunların hepsi sevdiği çekimlerine dahildir. Hepsini de fotoğraf çektirip bunları özel anlarınız olarak saklayabilirsiniz. Aslında hepimiz farkında olmadan save the date çekimleri yapıyoruz. En özel anlarımızda hemen telefonumuzu çıkarıp birkaç fotoğraf çekiyoruz. Save the date ise bundan farklı olarak daha planlı anlardır. Yani örneğin çift düğününden 6 ay öncesinde bu çekimlere başlar. Sırf bu çekimler için 1 günlüğüne bir şehir turu yapabilir, burada güzel fotoğraflar çekilebilir. Uçaktan paraşütle atlayabilir bu anlar çekilebilir. Tüm bu anlarda albüm için kullanılır.  

 

 

Save the date fotoğrafçısı   

 

Tüm bu çekimleri yaptırmaya karar verdiyseniz bir an önce save the date fotoğrafçısı ile anlaşmanız gerekir. Çünkü düğün öncesi çekimler olduğu için çekimlerin yetişmesi amacıyla en az 6-7 ay önceden başlamak gerekir. Çünkü tüm özel anları tek bir günde yaşamak mümkün değildir. Doğum gününde pozlar çekilir. Nişan gününde ayrı pozlar baş başa romantik bir gün de ayrı pozlar… Tüm bunların birleştirilmesi ile ise romantik bir albüm ortaya çıkar.  

 

 

 

Save the date dış çekim 

 

Sıradan düğün albümlerinin dışında farklı albüm isteyen çiftler bu çekimlere başvurmaktadır. Çünkü hem yaşadıkları en özel anlar albümde yer alır hem de diğer dış çekim albümlerine göre çok daha doğal olur. Ve zorlama pozlar verilmez. Çok farklı pozlar yer alabilir. çünkü hepsini dedi farklı bir yerde farklı bir ortam vardır. Bu özel anlarınızı çektirip albüm haline getirebilirsiniz. Save the date çekim fiyatları istenilen albüme göre değişiklik gösterir. İstediğiniz anlar ve fotoğraf sayıları azsa ücret daha düşük olur fakat daha profesyonel daha fazla ekipmanla bir çekim isterseniz fiyatta bu doğrultuda artacaktır. Sizlerde save the date dış çekim yaptırmak isterseniz profesyonel ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Ekibimiz aklınızdaki tüm soru işaretlerini giderecek ve sizler için en güzel kurguyu oluşturacaktır.

Instagram