Gelin Damat

Gelin Damat

gelin damat

Gelin Damat fotoğrafları İnternet’te en çok araştırılanlar arasındadır. Çünkü artık düğün albümü olmadan olmuyor. Bir genç kızın en büyük hayali telli duvaklı olarak evinden çıkmaktır. Tabi ki düğününü hatırlamak düğün resimlerine da zaman geçtikçe bakıp hatırlamak ister. Dolayısıyla bu en özel günün fotoğrafları da en özenli ve en güzel şekilde çekilmesi gerekmektedir. Fotoğrafçının çekerken özendiği kadar gelin ve damadın da saklarken özenmesi gerekir. Dış çekimler, iç çekimler hepsi özenle yapılması gereken çekimlerdir. Dış çekimde gelinin ve damadın ruh halini zevklerini yansıtan mekanlar seçilmeli ki anlamları fotoğrafların manevi değerleri artsın.

fotoğrafçı ankara

Gelin Damat Resimleri

Damat Resimleri özel resimlerdir. Her annenin istediği bir şeydir çocuklarına düğün fotoğraflarını göstermek. Onlara geçmişten bu zamana ne yaşadıklarını anlatmak. Mutlu anlarının resmini göstermek. Bunların hepsi çocuklarınızın gelişmesine ve karakterine yön verecek yaşanmışlıklardır. Çocuklar ilk olarak ebeveynlerinin yaptıklarını yaparlar. Siz onlara ne aşılarsanız onlar da büyüdüğünde öyle evlatlar olurlar. Bu anlattıklarınıza biraz da olsa görsellik katabilmek için hayatınızda alabildiğiniz kadar fotoğraf alın ve saklayın. Teknoloji çağında olduğumuz için albümler biraz geri planda kaldı ama ne varsa eskilerde var. Herkesin ilgisini çeker tozlu raflardan çıkan resim albümleri.

düğün fotoğrafçısı

Gelin ve Damat

Gelin resimleri denildiğinde akla gelen ilk şey o günün nasıl bir heyecanı olduğudur. Çünkü düğün fotoğrafçılığı zor, meşakkatli ve sabır isteyen bir iştir. Gelin ve damat araştır araştır bitiremeyeceğiniz bir sektördür. Çünkü gelinliğinden damatlığına kadar arada geçen bütün sıkıntılar, mesela; gelinliğin deseninden tutun, tarlatanın vücudu sıkmasına kadar, veyahut damatlığın smokin mi yoksa takım elbise mi olduğuna karar verirken, üzerine papyon mu kravat mı diye düşünürken karar vermek işi iyice zorlaştırır. Stres yaşanılan anları olabildiğince zorlaştırır. 

Gelin ve Damat bu anları koruyabilmek için stres yönteminden haberdar olmalıdır. Çalışacağınız fotoğrafçının sizi böyle anlarda sakinleştirmesi gerekir. Böyle olduğunda  çiftler düğün ve çekim esnasında da daha rahat olurlar. Profesyonel olarak işini yapan herkes gelin ve damadı biraz daha rahatlatır. Çünkü doğal olarak o günü bir aksilik olmadan, bir sıkıntı yaşanmadan en iyi şekilde bitirmek isterler. Etraflarında da işlerini özenli yapan insanları gördüklerinde de stres yapacak bir şey olmadığını anlarlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.