Geçmişten Günümüze Fotoğrafçılık Serüveni

GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE FOTOĞRAFÇILIK

düğün çekimi ankara

Fotoğrafçılık tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Johann Zahn bilinen ilk fotoğraf makinesini tasarlayan kişidir ama ne yazık ki tasarı ile de kalmıştır. Sadece çizimlerini yapabilmiş ve ortaya zamanı durdurma fikrini atmıştır fakat zamanı asıl durdurmayı başaran Joseph Nicephore Niepce adlı kişidir. Çünkü kendisi bilinen ilk fotoğrafı çeken kişi olmuştur. İbn-i Heysem ise fotoğraf makinesi ile göz arasında ilişki kurmuştur. Gözün iki farklı organ olup aynı görüntüyü aktarabilmesini önemli bulmuş ve makine yapımında bundan yararlanılması gerektiğini savunmuştur. Bu şekilde makine tasarlayan ve çizimini yapan ilk kişi olmuştur.

Fotoğraf makinesi ilk bulunduğunda boyutu çok büyüktü. Fotoğrafları kaydedemiyordu. Louis Daquerre ve Niepce beraber çalışarak fotoğraf makinesini geliştirdiler. Joseph Nicepore Niepce fotoğraf makinesi ile kayıt yapmayı başarmış ve bilinen ilk fotoğrafı çekmiştir. Bu fotoğraf bir güvercin yuvasıdır ve bu serüvenin ilk kilometre taşı olmuştur.

Daha sonra gelen diğer bilim adamları ise bunu geliştirmek için uğraştılar ve nihayetinde fotoğrafçılık günümüze gelene kadar birçok evreden geçti. Başlarda kayıt bile yapamayan bu makineler şu an tüm görüntüleri kaydediyor hem de sizin istediğiniz gibi. Sizin istediğiniz renkte, türde ve boyutta. Özellikle photoshop ile birleştiğinde fotoğraf için mucize kelimesini kullanabiliriz. Anı yakalamakla kalmayıp anı bizim istediğimiz şekle dönüştürüyor. Kel biri iseniz saç yapabiliyorsunuz, esmerken sarışın çıkabiliyorsunuz, yazın kar yağıyor gibi çekinebiliyorsunuz. Görüntülere müzik ekliyor, ve istediğimiz şekilde çıkartabiliyoruz. İlk fotoğraf makinesini tasarlayan ya da ilk fotoğrafı çeken kişi fotoğrafın bu kadar gelişebileceğini öngörebiliyor muydu dersiniz?

Üstelik bununla da sınırlı kalmayıp bu teknoloji daima çok daha ileriye gidecek. Belki bu sefer her şeyi üç boyutlu çekebileceğiz. Belki çektiğimiz görüntüyü bir ekrana ihtiyaç duymadan doğrudan aktarabileceğiz. Sanki yanımızdaymış gibi… Kim bilir belki de onlara dokunmak mümkün olacak. Özlediğimiz birine gerçekçi bir şekilde sarılabileceğiz. Bambaşka bir fotoğrafçılık anlayışı, sinema sektörü ve televizyon sektörü ortaya çıkacak.

düğün fotoğrafçısı ankara

Fotoğrafçılık Anlayışımız

Bu günleri görmemiz mümkün olur mu, onu bilemeyiz elbette ama çok iyi bildiğimiz bir şey var o da bugünün teknolojisi. Biz günümüzün sahip olduğu teknolojiyi çok iyi biliyor ve onu en iyi şekilde kullanıyoruz. Her sene değişen düğün konseptlerini takip ediyoruz her türlü gelişmeye ayak uyduruyoruz. Düğün fotoğrafçısı modasını yakından takip ediyoruz. Moda ve teknoloji iç içe olduğundan birinden geri kalmak ötekinden de geri kalmak anlamına geliyor. Örneğin drone çekimi… Hem teknoloji hem de artık dış mekan çekimi ve birçok video klibin vazgeçilmezi.

Bizler bunun bilincinde olan düğün fotoğrafçısı olarak gelişen olaylara ayak uydurarak çekimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Yeniliğin içinde olduğumuzun farkındayız ve yenilenmeye açığız. Bundan on sene önce çekilen düğün fotoğraflarının aynısını şu an çekemeyiz. Yani bunu kimse istemez. O fotoğraflara bakıldığında daha amatör olan birçok nokta göze çarpar. Bunlar zamanla fark edilmiş ve düzeltilmiştir. Ayrıca o zaman güzel görülen pozları şu an kimse vermek istemez. Hal böyle iken bizimde geçmişte kalmamızın hiçbir artısı olmaz. Bu yüzden kendini geliştirmeye çok değer veren fotoğrafçılarız. Düğün çekimi ve kişisel çekimde sizin memnuniyetinizi ön planda tutuyoruz.

dış çekim fotoğrafçısı

Fotoğraf Alanında Çalışmalarımız 

-Moda çekimi: Moda dergileri ve moda siteleri için manken çekimleri yapıyoruz.
-Tanıtım çekimi: Herhangi bir işletmenin, firmanın tanıtım çekimlerini istenildiği şekilde yapıyoruz.
-Doğum çekimi: Hastanede siz doğumu girene kadar olan anları ve çocuğunuza kavuştuğunuz anları ölümsüzleştiriyoruz. Bunlar için de doğum albümü oluşturuyoruz.
-Kına çekimi: Kınanın baş rolü gelindir. Bu anlamda kına çekimlerinde gelin ön planda olacak şekilde çekimler yapılır.
-Nişan çekimi: Nişan için de yine düğününüz ile aynı özeni göstererek çekim yapıyoruz. ister evde olsun ister mekanda olsun en güzel şekilde çekimlerimiz i gerçekleştiriyoruz.
-Düğün çekimi: Düğün çekiminde hem mekan çekimleri hem de dış mekan çekimi yapıyoruz.
-Kişisel çekim: Kişisel çekimlerde bizim sıklıkla çekim yaptığımız yerlerde veya sizin isteğinize göre çekim yapıyoruz.
-Mezuniyet çekimi: Orta okul, lise, üniversite mezuniyetleri için fotoğraf çekimi yapmaktayız.
-Albüm çekimi: Albüm çekimleri düğün için olabileceği gibi aile hatıra fotoğrafları şeklinde de olabilmektedir. Tercihe göre kişisel çekimler için de albüm yapıyoruz.

Ankara düğün fotoğrafçısı için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Düğün fotoğrafçısı Ankara veya farklı iller için de iletişim geçebilirsiniz.

İnstagram için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.