Fotoğrafçı

fotoğrafçılık

Fotoğrafçı ,bizim anılarımızı kaydeden makineleri kullanan kişidir. Amatör bir fotoğrafçı kendi kullanımı için fotoğraf çekerken, bir profesyonel fotoğrafçı bir iş olarak fotoğraf çeker. Birçok insan evliliklerini, partilerini, ya da diğer özel organizasyonları için fotoğrafçı kiralar. İşte biz o kiralanan profesyonel fotoğrafçı ailesiyiz. Ankara Düğün Fotoğrafçısı ailesi olarak özel anlarınızda size en iyi hizmeti sağlamak için varız. Fotoğrafçılar pek çok alanda çalışır. Fotoğrafçılığın pek çok türü vardır. Her farklı tür fotoğrafçının farklı alanlarda farklı özellikleri vardır.

Galerimize buradan göz atabilirsiniz.

Haber fotoğrafçısı olaylar hızlıca gelişirken çabuk bir şekilde fotoğraflar çekebilir. Yayımlarının “gözleri” olarak hareket ederler. Görevleri, editörlerinin daha sonra hikaye için en iyisini seçebilmesi için mümkün olduğu kadar çok fotoğraf çekmektir. Fotoğrafları yazılımla düzeltir, alt yazı ekler ve editörlerine gönderirler.

Hava fotoğrafçısı hava araçlarından yüksek ve alçak irtifa fotoğrafları çekme becerisine sahiptir. Kızılötesi, üç boyutlu, siyah beyaz ve renkli hava fotoğrafları çekebilen özel kameralarla çalışırlar.

Natürmort fotoğrafçısı, natürmort veya cansız nesnelerin fotoğraflarını çeker. Bu reklam, sanat veya bilim için olabilir . Fotoğrafları çekilen şeyler gıda, ürünler veya doğa çalışmaları olabilir. Natürmort fotoğrafçıları, bir nesnenin filmlerde gerçek hayatta olduğu kadar iyi görünmesini sağlamak için aydınlatma, açıları nasıl kullanacaklarını bilmeli ve başka becerilere sahip olmalıdır.

Moda fotoğrafçısı giyim, makyaj, saç tasarımları ve diğer benzer ürünlerin fotoğraflarını çeker. Modellerin resimlerini çekerler. Modaya ek olarak, müzik endüstrisi veya filmler gibi alanlarda uzmanlaşabilirler.

Savaş fotoğrafçısı her zaman olmasa da genellikle askerler için bir uğraştır. Savaş fotoğrafçıları keşiflere, eğitime veya yayınlanmak için hikayeler yazan yazarlara katılabilirler. Ordunun hangi kısmında bulunduklarına bağlı olarak, genellikle çok özel görevleri vardır.

Portre fotoğrafçısı insanların fotoğraflarını çeker. Portreler, kişinin kişiliğini yakalamayı amaçlamaktadır. Stiller arasında nişan, lise mezuniyeti, yeni doğan ve aile portreleri bulunur.

Kameraman video (hareketli fotoğraflar) çeken bir fotoğrafçıdır.

Bunların hepsi emek ve eğitim isteyen çalışmalardır. Fotoğrafçılık halkın dilinde döndüğü gibi basit bir işlem değildir. Hepsi özel meziyetler isteyen işlerdir. Göze hitap etmeli ve net olmalıdır.