Düğün Videoları

Düğün videoları çiftlerin düğün günlerinin tamamının kayda alınması anlamına gelir. Tercihe göre gelinin kuafördeki anlarından başlanarak düğün salonunun bitişine kadar devam eder. Geline yapılan makyajla başlayan full video serisine çiftlerin arkadaşları ve ailesi da dahil edilebilir. Düğün salonunda ise çiftlerin mekana giriş anından başlayarak ilk dansları eğer nikahları da salonda kıyılacaksa nikah seremonisi diğer danslar oynamalar pasta kesme ve çiçek atma anları da kesintisiz olarak çekilir. Arabadan iniş ve mekana giriş anlarında arkaya müzik de eklenebilir. Diğer alanlarda müzik eklenmez. Çünkü zaten mekanı kendi müziği vardır. O doğal olan sesler kullanılır. Full videoda hiç bir anın kaçırılmadan kesintisiz olarak çekilmesi istenir.

Düğün videosu

Düğün videosu da kameramanın hiçbir detayı atlamaması gerekir ve önemli olan noktaları kaçırmadan çekmesi gerekir. Örneğin nikahta imza atıldığı anda çiftleri değil de arka planda olan başka bir nesneyi veya kişileri çekmesi yersiz olur. Veya ilk dans videosundan bu özel dansı bırakıp çekim için masalara yönelmesi de son derece anlamsız kalır. Dolayısıyla kameramanın hangi anda nereyi çekeceğini hangi bölümlerin önemli olduğunu çok iyi bilmesi gerekir.

Düğün klibi videoları

Düğün klibi videoları full videoları oranla çok daha kısa olan videolar. Tercihe göre en az iki en fazla altı dakika arasında olur. Bu kurgunun konusuna göre kullanılan şarkının uzunluğuna göre ve çiftlerin isteğine göre değişir. Klipler ana mantığı gereği zaten kısa olur. Amaç burada çiftlerin romantik bir şekilde gerçek bir müzik klibi gibi çekilmesidir. Düğün klibi için dış mekanda olduğu gibi farklı mekan tercihleri bulunmaktadır. Mısır tarlaları, bahçeler, ağaçlık alanlar, veya göl olan alanlar klipler için en fazla tercih edilen yerler arasında gelir. Düğün klibinde farklı mekanlardan çekim yaptırmak isterseniz örneğin bir kısmına yeşillik bir alan da diğer kısmını bir göl olan bir yerde başka bir kısmını mısır tarlasında…  Bir günde de bitmeyebilir. Güne göre de her gün gelinlik ve damatlık giymek çiftleri çıkacağından farklı alanlarda farklı konseptler uygulanarak başka kıyafetlerle de dış çekim yapılabilir. Tek günde sadece gelinlik ve damatlık ve çekilen kliplere göre bu tarz görüntüler daha profesyonel gözükmektedir.

İnstagram