DÜĞÜN FOTOĞRAFÇISI NEDİR?

Fotoğrafçılık alanında şüphesiz en önemli olan düğün fotoğrafçılığıdır. Düğün çiftlerin en özel günlerinden biridir. Tekrar aynı anın yaşanması mümkün değildir. Bu yüzden o anıların daima ölümsüz kalması istenir. Nikahta imza atarken, ilk dansı ederken, gelin evden çıkarken, ailesi ile vedalaşırken vb fotoğrafları çekilir. Fotoğrafların ise iyi bir  fotoğrafçı tarafından çekilmesi gerekir. Telefon ile fotoğraf makinası arasında nasıl bariz farklar var ise iyi fotoğrafçı ile iyi olmayan arasında da o kadar fark vardır.

Fotoğrafçı profesyonel ise kusursuz albümler ortaya çıkar. Nişan albümü, kına albümü, düğün albümü, düğün klibi gibi… Düğün salonunda yapılan çekim dışında artık dış çekim fotoğrafçısı da mutlaka tercih ediliyor. Çiftler manzaralı mekanlarda (doğa, park bahçe, sahil…)  çekimlerini yaptırıp dış çekim albümünü oluşturuyor. İşte bu noktada da en iyi düğün fotoğrafçısı ile çalışmak gerekiyor. Size kendinizi rahat ettirecek, gerginliğinizi atmanızı sağlayacak ve bu sayede de güzel pozlar çıkaracak bir fotoğrafçı… Kendinizi gergin hissettiğinizde bu fotoğraflara da yansır. Ortaya çıkan albümde sizi memnun etmez. Bu yüzden fotoğrafçı diye tabir ettiğimiz kişilerin ilk önce sizleri rahatlatması gerekir. Bu da çok önemli bir profesyonellik kuralıdır. Sonrasında ise çekim kuralları gelir. Doğru ekipmanı kullanmak, ışığı bilmek, teknolojiyi bilmek, estetiği bilmek ( en önemlisi)  Doğru ekipman ile çalışmak fotoğrafçılıkta ana kuraldır.

DIŞ ÇEKİM FOTOĞRAFÇISI

Makinanın kalitesi, farklı pozlarda farklı lenslerin tercih edilmesi duruma göre aksesuar kullanılması gerekir. Basit bir detay bile bazen bir fotoğrafı tek başına estetik hale getirmeye yetebilir. İşte profesyonel fotoğrafçısı diyebilmek için tüm bunların bilinmesi gerekir. Bu aşamada zaten önerilen düğün fotoğrafçısı olunur. Sizlerde gönül rahatlığı ile tercih edersiniz. O gün sizin en özel gününüz ve kendinizi öyle hissetmek de en doğal hakkınız. Bizler Arslan Wedding Stüdyo olarak prensiplerimize bağlı çalışıyoruz. İlk önceliğimiz çiftlerimizin memnuniyeti. Bunu önemsediğimiz için de yıllardır önerilen düğün fotoğrafçısı oluyoruz. Mesleğimize ilk günün heyecanı ile devam ediyoruz. Çünkü bizim mesleğimiz en güzel anılara ortak olmak, şahit olmak ve onları yaşatmak…

İnstagram için tıklayın.