Fotoğraf çekimleri için özel olarak tasarlanmış ve hazır vaziyette bulunan kapalı alanlara fotoğraf stüdyosu denmektedir. Bu tür mekanlarda yapılan fotoğraf çekimleri de stüdyo fotoğrafçılığı şeklinde adlandırılmaktadır. Profesyonel düğün fotoğrafçısı stüdyo ortamını tercih etmekte ve iyi bir ışıklandırma ile kamera kullanımıyla, yaratıcı çekimlerle harikalar yaratabilir.

 

Fotoğraf çekimi için hazır bulunan fotoğraf stüdyosunun dışarıdan gelecek her tür ışığa karşı tamamen kapalı olması sağlanmalıdır. Ankara’da bulunan stüdyolar ile yazımızda sizlere düğününüzde stüdyo fotoğraflarını tercih etmenize yarayacak bazı tavsiyelerde bulunacağız.

 

 Neden Stüdyo Fotoğrafı?

 

 – Garantici İnsanlar İçin

 

Planlı programlı hareket eden bir insansanız tercihleriniz stüdyo çekimleri olabilir. Çünkü düğün fotoğrafçısı stüdyo ortamlarını hazırlarken, çekimlerinde olası bir hava olumsuzluğu ile karşılaşmamanız ve gün ışığının yetersizliği gibi durumlarla uğraşmamanız için düşünülmüş mekanlardır. Gelinliğinizin kirlenmesi gibi sorunlarla beraber aşırı sıcaktan kırmızı bir suratla fotoğraflarınızın çekilmesini istemiyorsanız sizde stüdyo ortamlarını tercih etmelisiniz.

 

 – Aynı Gün!

 

Stüdyo çekimleri, profesyonel bir şekilde işini bilerek yapan fotoğrafçının çok kısa sürelerde en ideal ve güzel kareleri yakalayacağı çekimlerdir. Düğün fotoğrafçısı montaj ile yapabileceği gibi istenilen konsepte göre önceden hazırlanan mekana görsel efektler sunabilmektedir. Diğer düğün çekimlerinde ise dış mekan çekimleri gibi yaşanması ihtimal sorunlar da göz önünde tutulmalıdır.

 

Çekimlerin organizasyon gününden önceki bir tarihte yapılması önerilmektedir. Bu durumlarda zaten yoğun olduğunuz zamanlarınızda aşırı derece yorulmamanız için tercih edilmektedir. Stüdyo çekimlerinde tüm hazırlıklarınız rahatlıkla yapılıp düğününüz ile aynı günde bile çekimleriniz yapılabilmektedir. Düğün fotoğrafçısı montaj ve diğer fotoğraflarınızın düzenlenmesi işlemlerinden sonra baskı işlemlerine başlayacaktır.

 

 – Farklı Kareler!

 

İyi bir şekilde hazırlanmış stüdyoda çok farklı konseptlerde ve kısa sürelerde farklı çekimler yapılabilmektedir. Vintage bir koltukla yirmi yıl öncesine gidebileceğiniz gibi çılgın bir dekorla da ruhunuzu yansıtabilmektesiniz. Fiyatlarla ilgili düğün fotoğrafçısı ne kadar olduğunu çekimler öncesinde sizlere bildirmektedir.

 

 – Trendlerden Uygun Çekimler

 

Kimi insanlar son dönemlerde trendleri yakından takip etmektedir ve trend dışı olan her şey demode kalabilmektedir. Kimi insanlar ise herkesin yaptığını yapmaktan hoşlanmayıp klasik yada eski olanı tercih ederek keyif duyarlar. Sizler de klasikçi fotoğraflar ve trendlerden uzak kalarak fark yaratmak isteyenlerdenseniz tercihleriniz farklı olabilir. Tercihlerinize ve isteklerinize göre mekanı düzenleyebilen düğün fotoğrafçısı ne kadar bir ücret ile çekim yapacağını sizlere bildirmelidir.

İnstagram için tıklayın