Düğün Fotoğrafçılığı Çekim Teknikleri

ankara düğün fotoğrafçısı

Düğün Fotoğrafçılığı Çekim Teknikleri , oldukça hassas tekniklerden oluşur. Gelin ve Damat düğünlerinin en güzel şekilde fotoğraflarını ve o anıların ömür boyu mutlulukla hatırlanmasını ister. İç çekimlerde düğün içerisindeki organizasyonlar misafirler gelin ve damat net ve güzel bir şekilde çekilmelidir. Düşünsenize bir çekim hatası yüzünden düğündeki en güzel kişinin fotoğraflarında kendini beğenmediğini. Tam bir vahşet. Bu yüzden ışık, kontrast, flaş,  fotoğrafın açısı, arka plan gibi faktörlere çok dikkat edilmesi gerekmektedir.  Gelin ve damat dans ederken net bir şekilde fotoğraflan malıdır. Her düğünde herkesin farklı bir adeti vardır. Bu adetler de fotoğraflanırken oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir. Gelin ve damat pastayı çekerken, gelin ve damat nikah masasındayken, gelin ve damat dans ederken bu kriterlere dikkat edilmelidir. Aile fertlerinin de içinde bulunduğu fotoğraflar da özenli ve net olmalıdır.

Galerimize buradan göz atabilirsiniz.

Dış Çekim Teknikleri

Dış Çekim Teknikleri , dışarıda genellikle gelin ve damadın seçtiği yerde ya da manzaralı bir yerde çekinilen gelin ve damadın fotoğraflarıdır. Bu çekimlerde sayamayacağınız kadar incelik ve seçenek vardır. Gelin ve damadın isteğine göre belirlenen bu yerlerde drone ile çekim de uygulanabilir. Burada tek önemli olan şey her şey gelin ve damadın istediği ve beğeneceği şekilde olmalıdır.Dış çekim yapılırken ışık çok önemlidir. Bunun için kullanılan projektörleri reflektörler gibi yapay ışıklar vardır. Fotoğrafın doğallığını bozmadan ışık ayarını yapmak zor bir iştir. Bu ayarlamalar fotoğrafın kalitesini ve netliğini ortaya çıkarmaktadır. Mekan seçilirken de gelinin ve damadın ruh halini yansıtacak bir mekan seçilmeli.

Drone İle Dış Çekim Teknikleri

Drone İle Dış Çekim Teknikleri, Drone ile dış çekim yaparken de yine ışığa kontrasta ve açılara dikkat edilmelidir. Video ise videonun hareketliliğine ortamın canlılığına videoda istenmeyen görüntülerin ekrana yansımamasına özen gösterilmelidir. Bu videolar oldukça güzel anılar ve hoş saatler geçirmenize sebep oluyor. Ayrıca bu videoların manevi anlamı da büyük oluyor. Kişinin özgürlüğünün sonuna kadar tadını çıkardığını hissettiriyor. Böyle anların keyfini sonuna kadar sürebilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. ANKARA DÜĞÜN FOTOĞRAFÇISI