Düğün Fotoğraf Yerleri

 

Düğün fotoğrafları çiftler için vazgeçilmezdir. Birçok mekanda düğün fotoğrafları çekilir. Nehir kenarları, tarihi konak ve köşkler, ormanlar en çok tercih edilenlerdir.

 

 Düğün Çekimleri

 

Günümüzde düğün fotoğraf yerleri çok önemli bir etkendir. Ankara’da bulunan stüdyoda düğününüz için harika dış mekan çekimleri belirlenir. Çiftlerin düşündükleri düğün fotoğraf yerleri bilgileri alınır. Sonra düğün çekimleri gerçekleşir.

 

 Fotoğrafları Nasıl İstersiniz?

 

Çekimi gerçekleştirilen fotoğraflar isteğe göre düğün fotoğraf tabloları ve düğün fotoğraf çerçevesi şeklinde hazırlanır. Birçok tablo ve çerçeve çeşitleri bulunur. Kataloglar arasından birçok düğün fotoğraf çerçevesi ve düğün fotoğraf tabloları için şemalar çiftlere sunulur. Beğenilen tablo ve çerçeveler çifte teslim edilmek için hazırlanmaya başlanır.

 

 Hangi Mekanlar Daha Çok Kullanılır?

 

Ankara’da bulunan Eymir Gölü düğün fotoğraf çekim yeri için kullanılır. Eymir Gölü ormanın içinde bulunmaktadır.

 

Hacettepe Yeşil Vadi doğa ile iç içe bir alandır. Burada da fotoğraf çekimleri gerçekleşir. Çekim için Hacettepe Üniversitesi’nden izin almak gerekiyor.

 

Dikmen Vadisi’nin oldukça ferah bir ortamı bulunur. Yeşil alan ve havuz Dikmen Vadisi’nin içinde yer almaktadır. Burası da çiftler için düğün fotoğraf alanlarından.

 

Seğmenler Parkı son zamanlarda düğün fotoğrafları için Ankara’da oldukça fazla tercih edilen yerdir. Seğmenler Parkında gölet ve yemyeşil ağaçlar bulunmaktadır.

 

50.Yıl Parkı’nın düğün çekimi için tercih edilmesinin nedeni göl ve doğa manzarası bulunmasıdır. 50.Yıl Parkında Ankara’nın şehir manzarası da düğün fotoğraflarınıza eşlik eder.

 

Çok eskiden beri düğün çekimleri için kullanılan yerlerden birisi de Altınpark. Altınpark oldukça zengin bir görselliğe sahiptir. Ayrıca girişler için ücret alınmıyor.

 

Ankara’da göl denilince akla ilk gelen Mogan Gölü. Göl manzarasının yanında sazlıklar eşliğinde düğün fotoğraf çekimi gerçekleşir.

 

Daha farklı pozlar için kullanılan yerlerden birisi de Başkent Binicilik Kulübü. Yeşil alanı ve içinde bulunan atlar ile düğün fotoğrafı çekilmek mümkündür.

 

Doğa manzarası dışında otantik bir ortamı bulunan Hamamönü düğün fotoğrafı için kullanılan yerlerdendir. Eski Ankara evlerinin bulunduğu Hamamönü dış mekan çekimi için tercih edilen yerlerdendir.

 

Kötü hava koşullarında tercih edilen yerlerden birisi Altın Köşk. Bu mekanda sıra dışı düğün fotoğraf çekimleri için kullanılır.

İnstagram için tıklayın.