Düğün Fotoğraf Çekimi Ne Zaman Yapılmalı?

 

düğün klibi

ğün Fotoğraf Çekimi Ne Zaman Yapılmalı

Yıllar önce düğünler 45 dakikalık süreler halinde stüdyo çekimleri ile 20 poz olarak tamamlanabilmekteydi. Günümüzde ise özellikle dijital fotoğraf çekebilen makinaların gelişmesi ve ulaşılabilir olmasıyla stüdyo fotoğraflarıyla birlikte dış mekan düğün fotoğrafçılığı da doğmuş ve gelişmiştir.

İsteklere göre Düğün Günü, Düğün Öncesi ve Düğün Sonrası olarak üçe ayrılmaktadır. Bu yazımızda düğün fotoğraf çekimi ne zaman yapılmalı olumlu ve olumsuz yanlarını belirteceğiz ve bütçelere göre tavsiyelerde bulunacağız.

ankara düğün fotoğrafçısı

 Düğün Öncesinde Fotoğraf Çekimleri

Genellikle düğünden birkaç hafta önce makyaj ve saç provası yapıldığı günlerde tercih edilen bir düğün öncesi fotoğraf çekimi olmaktadır.

Olumlu Yanları:

– Düğün bittiğinde tekrar damatlık ve gelinlik giymeyecek olmak evlenecek çiftlere makul gelmektedir.

– Tabi ki düğün sonrası ekstradan kuaföre ücret vermekten de kurtulabilirsiniz.

– Düğünden önceki bir gün olduğu için stres ve zaman sıkıntınız olmamaktadır. Güneşin ise tepede değil, daha yatay pozisyonda bulunduğu 15:00 ile 20:30 arasında düğün öncesi fotoğraf çekimi gerçekleştirebilirsiniz.

 Olumsuz Yanları:

– Düğün fotoğrafçıları düğününüze en yakın bir zaman içerisine gelindiğinde, gelinlik ve damatlıklarınıza zarar gelmesini istemez, bu yüzden tarla, toprak, çim vb. gibi risk oluşturan mekanlardan uzak durmaya gayret etmelidirler. Fakat sizler bu durumu onlardan daha fazla önemsemelisiniz. Düğün fotoğraf çekimi ne zaman yapılmalı çiftlere bırakılmıştır fakat doğru imkanlar kullanılarak yapılmalıdır.

– Denize girmek isteyen çiftler için tabi ki uygun bir periyot olmamaktadır.

 Düğün Gününde Fotoğraf Çekimi

Düğün hikayesi için düğün fotoğrafçısı kampanya isteyenler, muhakkak fotoğrafçınızla çekimi gerçekleştireceğiniz günü netleştirmelisiniz. Tüm gün çekim yapabilirsiniz fakat zamanınız kısıtlıysa dış mekan çekimlerini daha stressiz olacak bir gün gerçekleştirebilirsiniz. Düğünleriniz peyzajı ve güzel bir otel, kır bahçesindeyse dış mekan çekimini aynı gün gerçekleştirmenizi öneririz.

ankara düğün fotoğrafçısı

Olumlu Yanları:

– Damatlığı ve Gelinliği tekrar giymek istemediğinizde düğün günü fotoğraf çekimini tamamlayabilirsiniz.

– Ekstra kuaför masraflarından kurtulabilirsiniz.

– Arkadaşlarınızı ve ailenizi de fotoğraf çekimlerine düğün fotoğrafçısı kampanya ile dahil etmeniz mümkündür.

 Olumsuz Yanları:

– Kısıtlı zaman, stres ile birlikte sürekli telefonların çalması çekime fazla konsantre olamamanıza neden olabilir.

– Genelde güneşin mükemmel açıda bulunduğu 17:00 sonrası, kız evinde olma zorunluluğu ile birlikte saat 20:00’deki gün batımı sırasında düğün salonunda olmanız gerekmektedir.

– Gelinlikte bir sıkıntı yaşanma riskinin fazla olmasıdır.

İnstagram için tıklayın.

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.