Düğün Fotoğraf Çekim Ücretleri

Düğün fotoğraf çekim ücretleri nedir, dış çekim ücretleri nedir?

Çoğu insanın hayatının en büyük anlarından birisi olan evlenmenin ve en büyük günlerinden birisi olan düğün gününün unutulması zor olsa da daha net hatırlamak için çaba gösteririz. Bu çaba en net şekilde düğün fotoğrafçısı tutmak ve düğünü videoya almak için birisi ile anlaşmak şeklinde görülür.

 

 Düğün fotoğrafçılığı

 

Düğün fotoğrafçıları temelde iki farklı iş yapmaktadır. Bunlardan birincisi düğün öncesi ve genellikle güzel bir manzara ile birlikte gelin ve damadın fotoğrafını çekmeleridir. İkincisi ise düğün esnasında davetlileri ve düğün sonunda yine davetliler ile birlikte gelin ve damadı da çekmeleridir.

 

 Ücretler

 

Genel olarak birbirlerine yakın olsalar da düğün fotoğraf çekim ücretleri cep yakan miktarlara da ulaşabiliyor. Bu fotoğrafçının kendi adına istediği ücret ile birlikte kameranın kalitesi, ne kadar fotoğraf çekileceği ve düğünde ne kadar uzun süre kalınacağı gibi etmenlerle de değişkenlik göstermektedir.

 

Yukarıdaki konuyu bir örnek ile açıklayacak olursak; Farz edelim ki Ankara’dasınız, bir düğününüz var ve düğün fotoğrafçısı ücretleri araştırmaya başladınız. Bu durumda bizi tercih ederek uygun fiyata yüksek kalitede bir iş alabileceğiniz gibi, tercih hakkınızı yüksek fiyata düşük hizmet veren yerlerde de kullanabilirsiniz. Fakat unutulmaması gerekir ki düğün fotoğrafçısı uygun fiyat istendiğinde pek fazla seçenek kalmayacaktır.

 

Mevsim koşulları ile birlikte düğün fotoğrafçılığının şekli ve düğün fotoğraf çekim ücretleri de değişkenlik göstermektedir. Düğünler çoğunlukla güzel havalarda tercih edilse de bazen hava koşulları istendiği gibi gitmeyebilir. Ya da sizler havaların o kadar da iyi olmadığı bir zamanda düğün yapmak isteyebilirsiniz. Böyle durumlarda dış çekimler stüdyo ortamında yapılır. Bu tarz fotoğrafların düğün fotoğrafçısı ücretleri sabit kalır. Bu tarz fotoğraflarda genellikle arkada bir yeşil ekran bulunmaktadır. Bu ekranın önünde çektirdiğiniz fotoğrafların arkalarına daha sonra isteğiniz doğrultusunda ve çekilen fotoğrafa uygun bir manzara koymanız mümkündür.

 

 Düğün fotoğrafçılığı, düğün anılarının unutulmaması için uzun yıllardır kullanılan bir meslektir. Sizler de eğer düğün fotoğrafçısı uygun fiyat arayan insanlardan iseniz, ileride evlenmeyi düşünüp, bir de fotoğrafçı için uğraşmak istemiyor iseniz ve Ankara’da ikamet ediyorsanız bizleri tercih etmeyi unutmamanızı tavsiye ederiz.

İnstagram için tıklayın.