Düğün belgeseli 

Düğün günü sabahı hazırlıkların başlaması ile düğün belgeseli çekimi başlar. Bu çekim düğün bitimine kadar devam eder. Zaten sürekli çekim yapılacağından ve hiçbir an kaçırılmayacağından çok da yapmacık kurgusal pozlara gerek yoktur. Doğal alanların kaçırılmadan çekilmesi de yeterli olacaktır. Hem de kurgusal olan fotoğraflara göre çok daha güzel olacaktır.Gelinin damada bakarken gülümsemesinin yakalanması nikah kıyılırken ki o tatlı gülümseme heyecan ilk dans ederken çiftlerin birbirine bakması gibi anları yakalamak ve fotoğraflandırmak çok daha önemlidir. Çünkü doğallık her zaman yapaylıktan öndedir. Bu yüzden çiftleri rahatsız etmeden çekim yapmak gerekir. Yani onların gerilmelerine sebep olmadan çekim yapıyor hissi vermeden doğallığını bozmadan bu çekim tamamlanmalıdır. Bu şekilde ortaya daha profesyonel fotoğraflar çıkacaktır. Aksi halde gelin ve damada sürekli  “Buraya bakar mısınız, bir gülümser misiniz?” gibi sözlerin altında daha da katılacaktır. Bu albüm nerede yansıyacağından istenmeyen bir görüntüdür.  

 

 

 

Düğün belgeseli fotoğrafçısı 

 

Düğün belgeseli fotoğrafçısı profesyonel olmalı. Bahsettiğimiz gibi hem hiçbir önemli anı kaçırmamalı, hem çiftleri gelmemeli, hem de diğer insanlara rahatsızlık vermeden anları yakalayarak çekimini gerçekleştirmelidir. Önemli olan çiftlerin fotoğrafçıya değil fotoğrafçının çiftlere uymasıdır. 

Fotoğrafçının düğün günü ne kadarlık bir zamanda çekim yapacağına çiftler karar verir. Çiftler isterse düğün gününü sabahından akşamına kadar çekim devam edilir ya da isterlerse düğün gününün sadece bir kısmında çekimi yapılabilir. Buna tamamen çiftler karar verir. Fotoğrafçı düğün salonunun büyüklüğüne ve gelen davetlilerin çokluğuna göre fotoğrafçı ekibinin sayısında artış olur. Çünkü kişi sayısının çokluğu fotoğraf çekimininde çokluğu anlamına gelir. Bunu da sadece bir iki kişiyle yürütmek zaten imkansızdır. Profesyonel düğün fotoğrafçısı bunları önceden düşünür. Ekip sayısını ve ekipman sayısını ona göre hazırlar.

 

Düğün belgeseli Ankara 

Düğün belgeseli Ankara için bir araştırma yapıyorsanız bizlerle yani Arslan stüdyo ile çalışabilirsiniz. Tamamen profesyonel olan ekibimizle Düğün klibi konusunda uzman olarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Sizlerin en özel günlerinde en özel albümleri ve klipleri ortaya çıkartmak için var gücümüzle çalışırız.  

Instagram için tıklayın.