Doğum Fotoğrafçısı

Doğum fotoğrafçısı nedir? Ücretleri nedir? Nasıl randevu alınır, Süreç nasıl ilerler?

 

Doğum fotoğrafçılığı zor bir hizmettir çünkü doğum fotoğrafçısı denildiğinde akla ilk iş doğum yapan annenin çektiği zorlukları aynı zorlukla kareye almaya çalışan yani insan akla gelir. Ve bu insan o anları ölümsüzleştirir. Hastanede steril bir ortamda kişilerin özel ekipmanlar giyerek doğumhaneye girdikleri andan itibaren başlanır. Doğum tamamlandıktan sonra anne odaya alınana dek yapılır. Bu çekime de doğum fotoğrafçılığı denir.

Çekim günü annenin duygularını, o anki heyecanını, mutluluğunu, annenin bebeği ile ilk tanışma anını kalıcı hale getirir. İstenirse bebekle ve anneyle doğumdan sonra çekilen hatıra fotoğrafları da albüme eklenir. Annenin durumuna göre, hastanenin durumuna göre ve doktorların iznine göre çekim süresi değişebilir. ama her şekilde ortaya güzel bir albüm çıkar.

Genel olarak yenidoğan fotoğrafçısı bayan olarak tercih edilir.

 

Bebek fotoğrafçısı

 

Bu dünyadaki en tatlı varlıklar bebeklerdir. Bir annenin yavrusu, bir babanın çocuğu bunlar paha biçilemez sevgilerdir. Bunları kazanması elde etmesi zor ve meşakkatlidir aynı zamanda bunu fotoğraf karelerine sığdırmak bir o kadar zor bir iştir. Çünkü fotoğrafçılık her meslek grubu ile aynı içeriğe sahip değildir. Bir koltuk imalatçısı düşünün. Bu insana siz örnek bir fotoğraf verirsiniz ve ondan bunu çıkartmasını istersiniz fakat bebek fotoğrafçısı için bu iş öyle değildir. Size sadece en değerli varlıklarını sunarlar. Profesyonel bir bebek fotoğrafçısı arıyor iseniz dikkat edilmesi gereken bazı kurallar vardır. Bunlar şöyledir:

 

-Tecrübe

-Araştırılabilirlik

-Şeffaflık

-Özgüven

 

Yenidoğan fotoğrafçısı

 

Yenidoğan fotoğrafçısı, bebek fotoğrafçılığı ile aşağı yukarı aynıdır. Hatta bakış açısına göre hiçbir farkı bulunmamaktadır. Çünkü yeni doğmuş bir bebeğin diye başlayan cümlelerimiz var. Bunları örnek olarak ele alırsak demek istediğimi anlayacaksınız. Yenidoğan fotoğrafçılığında istenilen şeyler fotoğrafçıdan yukarıda belirttiğimiz maddeler ile aynıdır çünkü bunlar eş anlamlı olabilecek kelime sayılmaktadır. Araştırmalar başarılı fotoğrafçı aramaların sonucu Yenidoğan fotoğrafçısı arayan kişilere yardımcı olacaktır.

Bizlerle iletişime geçerek randevunuzu oluşturabilirsiniz ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

İnstagram için tıklayın.