Dış çekim makyajı

Dış çekim kullanılacak aksesuarları, giyilecek kıyafetleri, çekimin kurgusu, mekanı bakımından her ayrıntısına özen gösterilen bir çekim türüdür. Bunların yanı sıra ile yapılacak makyajla gelinler tarafından sıkça araştırılan konular arasındadır. Makyajın her an her ortama ve her zamana göre yapılış şekilleri farklılık gösterir. Tıpkı gündüz dışarı çıkarken yaptığınız makyajla gece yemeğe çıkarken yaptığınız makyajın aynı olmaması gibi. Gece makyajları daha koyu tonlarda yapılırken gündüz makyajlarında daha açık tonlar tercih edilir. Ağır makyajlar güzel günlerde ne anlar da tercih edilir. Örneğin gelin makyajı daha abartılı da olsa özel gün olması sebebiyle bunu kaldırmak kolaydır. Fakat aynı makyajı bakkala giderken yapamazsınız. Dış çekim makyajı türleri vardır. Bu bir çekim günü olduğu için fotoğraflarda güzel çıkabilecek onların kullanılması gerekir.

Dış çekimde nasıl makyaj yapılır?

Dış çekimde nasıl makyaj yapılır, sorusunun cevabını kısaca şöyle verebiliriz. Köşk gibi kapalı alanlarda çekim yaptırıyorsanız daha ağır makyajlar gidebilir. Fakat dışarıda açık havada bu çekimleri gerçekleştiriyorsanız daha doğal makyajlar uygun olacaktır. Bunların yanı sıra fotoğrafta parlamasını istediğiniz yerlere highlighter kullanabilir veya parlamasını istemediğiniz yerleri de engelleyebilirsiniz. Profesyonel makyajlarda porselen cilt ulaşılması gereken hedeftir. Dış çekimde de bu cilt tipine ulaşılmaya çalışılır. Çünkü fotoğraflarda yüzün kusursuz çıkması istenir. Buğulu göz makyajları her zaman trendlerde yerini almaya devam etmekte. Hem düğün gününde hem de dış çekimde gelinler buğulu göz makyajından yana tercihlerini kullanmakta.

Dış çekim makyaj önerisi

Dış çekim makyaj önerisi olarak bizler sizlere bazı tavsiyelerde bulunabiliriz. Öncelikle teniniz ile uyumlu bir kapatıcı veya fondöten kullanmalısınız. Bu fondöteni çenenizin altına kadar uygulamalısınız. Bu şekilde yüzünüze boynunuza arasında renk farklılığı kalmamasını sağlarsınız. Gözlerinizi öne çıkarmak istiyorsanız başta da dediğimiz gibi buğulu göz makyajlarından yardım alabilirsiniz. Bu noktada gözlerinize takacağınız bir takma kirpik sizlere fotoğraflarda şahane bakışlar sağlayacaktır. Özellikle yakın çekimde yüzünüz çok daha kusursuz gözükecektir. Ayrıca bu konudaki en önemli tavsiyemiz dış çekim günü eğer mümkünse makyaj ürünlerini yanınızda getirmeniz herhangi olumsuz bir durumda silinen çıkan ya da taşan makyajınızı düzeltmek için bunlardan yardım almak zorunda kalabilirsiniz.

İnstagram için tıklayın