Dış Çekim Konseptleri

Dış Çekim Konseptleri

ankara düğün fotoğrafçısı

Teknolojik gelişim ve kayıtların dijitalleşmesiyle beraber özel günlerde hatıra olarak çekilen fotoğrafların, alışılmış mekanların dışında çekilmesi tercih ediliyor. Bu açıdan ele alındığında en önemli anlardan olan düğün günü için çiftler farklı dış çekim konseptleri aramaktadır.Tarihi mekanlar, milli parklar,otantik alanlar,gün batımı,deniz kenarı en güzel dış çekim pozu ayarlanabilen mekanların başında gelmektedir. Çekimlerin;iç mekanlardan dış mekanlara geçmesinde kişilerin duyguları ön planda yer almaktadır. Günümüzde ‘nostalji’ ve ‘vintage’ olguları bu tercihlere yön veren başlıca kavramlardandır.

Öncelikle mekan seçimlerinde;gelin,damat ve fotoğrafçı görüşmeler yaparak beklenti ve istekleri belirlerler.İç mekan çekimleri çoğunlukla düğünü yapan organizasyon tarafından yapılsada,dış mekan çekimleri profesyonellik gerektirir. Mekanların yanı sıra kullanılacak aksesuarlar,araçlar,ışıklandırmada oldukça önemlidir.Zira yanlış kullanılan herhangi bir obje bu güzel günü mahvedebilir. Dış çekim fotoğrafçısı tüm bunları size eksiksiz sunacaktır.

Düğün videoları dış çekim 

En İyi Dış Çekim Fotoğrafçısı

Dış mekan çekimleri, düğününüzle aynı gün yapılmayabilir. En güzel dış çekim pozu için çiftlerin kendilerini daha rahat hissettikleri bir zaman dilimi ayarlanabilir.Çekim sırasında çalışılan ekibin eğitimli ve profesyonel olması da oldukça önemlidir. Son trendleri takip edip, çiftlerin istekleriyle harmanlayıp,en iyi dış çekim fotoğrafları ortaya çıkarılmalıdır. Açık alanda yapılan dış mekan çekimlerinde; atlardan uçaklara,bisikletlerden salıncaklara,kayıktan vosvos araçlara kadar oldukça çeşitli dış çekim konsepti hazırlanabiliyor. Bunların yanı sıra valiz, keman, piyano, sandık gibi aksesuarlarda kullanılabiliyor. Dış mekan çekimlerinde bir diğer önemli unsurda ışıktır.

Özellikle gün batımı çekimleri çiftlerin tercihi olduğu için zamanlama oldukça önemlidir. Gün batımında en güzel dış çekim pozları ele edilir. Gün batımı çekimi için öğleden sonra çekime başlanır ve ortalama 2-4 saat arasında sürer.Dileyen çiftler dış mekan çekimlerini tüm gün boyu dahil olan dış çekim fiyatları veya paketleri tercih edebilirler.Saat dilimine ve gidilecek mekana göre dış çekim fiyatları hakkında araştırma yapılmalıdır. En güzel dış çekim pozu için çekim esnasında çiftler rahat olmalı ve çekimin keyfini çıkarmalıdır.Çekime gelirken kendilerini iyi hissettirip,isteklerinin karşılanması bakımından yararlı olabilecek 1-2 kişiyi de getirebilirler.

Dış mekan çekimleri için düğünün yapılacağı tarihte oldukça önemlidir. Yaz dönemi için 1 ay, kış dönemi için 1-2 hafta önceden iletişime geçilmelidir. Dış mekan çekim konsepti için çiftler birçok fotoğrafçı ile görüşüyor. Son zamana bırakanlar ise hep sıkıntı yaşıyor. Çünkü randevu bulmakta zorlanıyor. Dolayısıyla en iyi dış çekim fotoğrafçısı arayanlar daha önceden araştırma yapmaya başlamalıdırlar.

Ankara düğün fotoğrafçısı için bize ulaşabilirsiniz.

İnstagram için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.