Dış çekim klipleri 

Dış çekimde düğün fotoğraflarının yanı sıra klipleri de çok önemlidir. Son zamanlarda dış çekim klipleri de düğünlerin vazgeçilmezi olmuştur. Kısa anlardan oluşan bu klipler çiftlerin enerjisini yansıtır. Bu klipler en fazla 6 dakikadır. Klip için öncelikle güzel bir kurgu oluşturulur. Çiftler bir müzik klibindeki gibi bu klip de rol oynar. Bu kısacık anda aralarındaki romantizmi yansıtmaya çalışırlar. Bu video klip de çiftlerin seçeceği bir müzik çalar. Eğer çiftler çok fazla gerginse bir türlü moda giremiyorlarsa bu müzik çekimi anında da açılıp çiftlerin rahatlaması sağlanabilir. Eğer profesyonel bir fotoğrafçı ile çalışıyorsanız zaten ortaya güzel bir klip çıkmaması imkânsızdır. Çünkü profesyonel olarak işini yapan bir fotoğrafçı sizi rahatlatacak ve kısa sürede moda girmenizi sağlayacaktır.  

 

Dış çekim video klip 

Dış çekim video klip için kullanılacak çok fazla ekipman vardır. Kamera, ışık, reflektör gibi ekipmanlardan ziyade çiftlerin sıkça tercih ettiği dronelar da kullanılabilir. Drone’lar dış çekim video klip için çok uygundur ve kliplerini daha profesyonel durmasını sağlar. Hem sahnesi gibi görüntüler elde etmek için drone kullanmanızı tavsiye ederiz. Drone kullanımı da aşırı pahalı sanıp bu hayalinizden vazgeçmenizi istemeyiz. Piyasadaki en uygun albüm fiyatını vereceğimize emin olabilirsiniz hiç bir çiftin hayalinin eksik kalmasını istemeyiz.  

 

Dış çekim düğün klip 

Dış çekim düğün klip için bir ön hazırlık gerekir hem çiftlerin hem de fotoğrafçının yapacağın hazırlıklar vardır. Önceden hava durumunu araştırmak çekimi yapılacak yeri araştırmak varsa mekan ücretini öğrenmek bunlardan bazılarıdır. Fotoğrafçının ise çekim saatinden önce orada bulunup ekipmanlarını kurması ve çekime tam anlamıyla hazır olması gerekir. Çiftlerinde hazırlıklarının tam olması gerekir. Bu şekilde vakit kaybetmeden çekimi geçilebilir aksi halde çekim sırasında aksaklıklar yaşanabilir. Çekim belirlenen süreden daha uzun sürebilir. Bu da hem fotoğrafçının hem de çiftlerin daha fazla yorulmasını ve çekimin sonlarına doğru motivasyonun kaybolmasına ilk anki heyecanın yok olmasına neden olur bunun olmaması için çiftleri çok sıkmadan bunaltmadan çekimi tamamlamak gerekir.

İnstagram