Dış çekim düğün fotoğrafları | Ankara Düğün Fotoğrafçısı

Dış çekim düğün fotoğrafları 

dış çekim ankara

İlk olarak Dış çekim adı üzerinde dış mekanlarda çekilen fotoğraflardırBunun için en uygun alanlar parklar, bahçeler, sahil kenarları, deniz olan yerler, göl olan yerler, çardaklar ve benzeri alanlardır. Fotoğrafçı bu bölgelerde dış çekim düğün fotoğrafları çeker. Dış çekimde önemli olan fotoğrafların doğal durmasıdır. Fotoğrafçı sahtelikten uzak olarak doğal gülüşleri, doğal bakışları yakalarsa ortaya daha güzel fotoğraflar çıkar.

Tabi bunun içinde fotoğrafçı ve çiftler arasında güzel bir uyum olması gerekir. Bu uyum olduğunda daha güzel albümler ortaya çıkacaktır. Eğer çiftin kafasında konsept ile ilgili eğer başka konularla ilgili soru işaretleri varsa fotoğrafçı bu soru işaretlerini gidermelidir. Sonra çifti rahatlatmalı ve onların istekleri doğrultusunda çekimini gerçekleştirmelidir. Sonra çiftlerde herhangi bir isteği varsa bunu çekinmeden fotoğrafçı ile paylaşmalıdır.  İşte bu şekilde profesyonel müşteri fotoğrafçı ilişkisi olmuş olur.

 

en iyi düğün fotoğrafçısı

Dış mekan çekim pozları 

Dış mekan çekim pozları belirlenen kurguya göre değişiklik gösterebilir. Burada fotoğrafçı gelin ve damadın beraber olan fotoğrafları ve tekli fotoğrafları çeker. Dış çekim için isteğe göre bazı aksesuarlar da kullanılabilir. Örneğin araba, çiçek, balon, gitar ve benzeri aksesuarlar dış çekim de oldukça tercih edilir. Dış Çekim Ankara fotoğrafçınızı tercih etmeden önce mutlaka örnek albümlerine bakmalı ve yaptığı işler hakkında fikir elde etmelisiniz.  

düğün fotoğrafçısı ankara

Dış mekan çekim fiyatları  

Dış mekan çekim fiyatları seçilen albüme göre değişiklik gösterir. Albümün boyutu ve fotoğraf sayısı arttıkça fiyat da buna bağlı olarak artar. Albüm boyutu küçülür ve fotoğraflar azalırsa fiyatta azalır. Bu sayede kendi bütçenizi özel albüm paketini seçme şansınız olur. Dış mekan çekiminin yanında düğün klibi de isterseniz fiyatta bu oranda yine artacaktır.  

 

Fotoğrafçının yaratıcı olması ve size özel bir konsept belirlemesi gerekir. En iyi dış çekim pozları elde etmek için kendinize özel konsepti belirlediğinizde çekim için en iyi günü de belirlemelisiniz. Çünkü belirleyeceğiniz saatler ve o günün hava durumu çekiminizin kaderini de oluşturur.  

Son olarak Profesyonel bir düğün fotoğrafçısı ile çalışmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Web sitemiz üzerinden örnek albümlerimizi ve örnek düğün klibi videolarımızı izleyebilirsiniz.  

İnstagram için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.