Dış çekim çiçeği

düğün fotoğrafçısı

Dış çekim çiçeği

Dış çekim çiçeği de önemli konular arasında yer alır. Çünkü bazen düğün salonunda çiçek atma esnasında gelen o çiçeğini atar ve tutan kişilerle doğal olarak geri istemez. Bu yüzden dış çekim için ayrı bir çiçek düğün salonu için ayrı bir çiçek bulundurmak çok önemlidir. Gelinlerin yedekte mutlaka bir çiçeğinin daha olması gereklidir. Dış çekim düğünden önce de olsa düğünden sonra da olsa yedek bir çiçeği mutlaka bulundurmalıdır. Birçok aksiliğin önüne geçmek için her zaman tedbirli olmak gerekir. Dış çekim çiçeğini konseptiniz uygun olarak canlı bir buket halinde yaptırıp kullanabileceğiniz gibi cansız çiçeklerden de kullanabilirsiniz. Belirlerken çekimi süresine ve hava durumuna mutlaka dikkat edin. Canlı bir el buketi ile çekim yaptırmak isteyebilirsiniz fakat hava eğer çok sıcaksa ve çekim uzun sürecekse bu çiçeklerin uzun süre dayanmayacağını ve kısa bir zaman içinde solacağını unutmayın. Solmuş çiçeklerle poz vermek istemezsiniz.

düğün fotoğraf çekimi

Dış çekim buketi

Dış çekim buketi için dediğimiz gibi iki tane çiçeğiniz bulunmalıdır. Giderseniz bunlardan birini canlı, birini yapay olarak kullanabilirsiniz. Duruma göre dış çekimde mi, düğün salonunda mı canlısını kullanacağınıza karar verebilirsiniz. Dediğimiz gibi yaşadığımız ve gördüğümüz tecrübelerden yola çıkarak dış çekim çiçeğinin canlı olması halinde uzun zaman dayanamayacağını bilmenizi isteriz.

gelin damat fotoğrafçısı ankara

Dış çekim gelin çiçeği

Dış çekim gelin çiçeği ayrı olarak da satılmaktadır. Dış çekime uygun olarak fotoğraflarda daha güzel çıkacak canlı renklere sahip olan çiçeklerde satılmaktadır. Bunu çekim yapılacak albümün konseptine göre belirleyebilirsiniz. Örneğin doğal bir ortamda çekiniyorsanız canlı çiçekler de hoş duracaktır. Aynı zamanda bir kır konsepti elde edebilirsiniz. Gelin çiçeği fotoğrafta gelinin en büyük aksesuarı olduğu için çok önemlidir. Çünkü gelinin onun dışında kolunda bir çantası veya başka bir aksesuarı bu kadar dikkat çekecek elinde duracak başka bir eşyası olmayacaktır. O yüzden çiçek önemlidir.

Diyelim ki bir aksilik yaşandı canlı bir çiçek almıştınız, çekim süreniz uzadı ve bu çiçek soldu. Burada fotoğrafçının çok pratik, yaratıcı ve profesyonel olması gerekir. Eğer gerçekten bir doğa ortamındaysanız etrafta sizin için elinizde tutabileceğiniz bir gül dalı veya bir ağaç dalı, yaprak buketi hazırlayıp fotoğrafta şık duracak şekilde size verebilmesi bu engelleri kolayca ulaşabilmesi gerekir. Aksi halde çiçekler solmuş bundan sonra elleriniz boş çekeceğiz sizi, diyen bir fotoğrafçı profesyonel değildir. Fotoğrafçının orada durumu o kadar güzel idare etmesi gerekir ki siz böyle bile çok güzel oldu fotoğrafta ne kadar da güzel duruyor, elimdekiler sıradan bir ağaç dalı fotoğrafta ne kadar zarif durmuş demeniz gerekir.

İnstagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.