Dış Çekim Aksesuarları

Dış Çekim Aksesuarları

Dış çekim aksesuarları nelerdir? Dış çekimde hangi aksesuarlar kullanılır? Düğün fotoğrafçısı Ankara dış çekim mekanları nelerdir?

Düğün fotoğrafı çektirirken fotoğraflarınızın güzelliğine güzellik katacak en önemli detaylardan biridir aksesuarlar. Aksesuar denilince aklınıza sadece nikah salonu ya da düğün mekanının objeleri gelmesin. Dış çekimde kullanılan aksesuarlar; çoğunlukla damat ve gelin kıyafetleri üzerine şekillenir. Peki; dış çekimde neler gerekir?

Kişilerin hayatlarının en özel yüzükleri olan alyanslar, dış çekim aksesuar listesinin başında gelir. Bir ömür boyu sizi birbirinize bağlayacak olan bu halkalar, bir yüzükten daha fazlasını ifade etmektedir. Tabi fotoğraf çekimi sırasında sizin alyanslarınıza bakarken hissettikleriniz, hayal ettikleriniz, bir fotoğrafı ölümsüz kılan esastır.

ankara düğün fotoğrafçıları

DIŞ ÇEKİMDE GEREKENLER

Bir diğer aksesuarımız da gelin ayakkabısıdır. Şahane bir gelinlik pek çok şeye bedeldir ama her şey değildir. Onu tamamlayan gelin ayakkabısını es geçmemelisiniz. Dış çekimde kullanılan aksesuarlar arasında gelin ayakkabıları oldukça popüler. Üstelik son zamanlarda gelinlik altında görünmez olmaktan çok daha ötededir. Düğün sırasında farklı, çekimler sırasında farklı ayakkabılar tercih edebilirsiniz. Gelin ayakkabıları; doğal ve romantik fotoğrafların baş kahramanlarındandır. Aklınızdan hiç çıkmayacak karelerden birinin, gelin ayakkabınızın altına isim yazmak olduğunu unutmayın.

Dış çekim aksesuarları listesi oluştururken çok çok uzaklara gitmeye gerek yok. Gelin buketleri her zaman fevkalade güzeldir. Varlıklarıyla bulundukları yeri güzelleştirmeyi her zaman başarırlar. Gelin buketinizde o günü ölümsüz kılacak detaylardan biri olacak ve tıpkı gelinliğiniz gibi size özel olacak. Ona özen göstermeyi ve fotoğraflamayı unutmayın. Düğün fotoğraflarında ayakkabı ve bukete odaklanırken, deklanşör çok güzel kareler yakalıyor. Bir sürü emek verilip hazırlanan güzelim gelin buketleri güzel bir fotoğraf karesiyle ölümsüzleşiyor.

düğün albümleri

Sırada aksesuarların baş rolü gelinlikler var. Gelinliğinizi ister giymeden önce isterseniz de daha sonra mutlaka ama mutlaka fotoğraflayın. Düğün mekânı fonunda, pencerenizin önünde, askıda, yatağınızın üzerinde, kısacası görmek istediğiniz her yerde fotoğraflayın. Tüm bunlar gelin adayları için geçerli olduğu kadar damat adayları içinde geçerlidir. Sizde damatlığınızı fotoğraflamayı unutmayın ki ilerde fotoğraflara bakarken evinize gülücükler doluşsun. Kişilerin kullandığı aksesuarlara bunlar haricinde duvak, nostaljik şemsiyeler de eklenebilir.

Bunların haricinde dış çekimde neler gerekir? Albümlerin vazgeçilmezi nostaljik arabalar listenin başında geliyor. Eski model arabalar bambaşka bir his uyandırır insanda. Kim bir vosvos gördüğünde heyecanlanmaz ki! Son yıllarda vintage ve nostaljik esintilerle oldukça yaygınlaşmış durumda. Bu durumda nostaljik arabalar neden sizin düğün albümünüzü süslemesin.

Nostaljik esintiler varda bohem esintiler yok mu? Bohem fotoğraflarda daha çok toprak tonları hâkim. Gösterişten uzak ve doğallığın ön planda olduğu pozlar vermek için oldukça uygun bir konsept. Bu saydıklarımız akla ilk gelen dış mekânda kullanılan aksesuarlar. Bunları çeşitlendirmek mümkün. Önemli olan düğün konseptine karar vermeniz. Karar verdikten sonra dış çekimde gerekenler listesi kendiliğinden oluşmaya başlayacaktır.

İnstagram için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.