Biz kimiz?

Biz kimiz?

 

Arslan Wedding stüdyonun sahipleri Usame Arslan ve Yunus Emre Arslan’dır.  Çocukluktan beri hayalleri olan fotoğrafçılığı yapmaya başlamışlardır. Her ikisi de üniversitede alanları ile ilgili eğitim almışlardır. Profesyonel olarak uzun zamandır Ankara düğün fotoğrafçısı olarak hizmet vermektedirler.  Sokak fotoğrafçısı olarak başladıkları bu macerada kendi işlerini kurma fırsatı yakalamışlardır. Ankara‘nın tüm noktalarında kişisel çekim, doğum çekimi, kutlama çekimi, nişan çekimi, kına çekimi, düğün çekimi, dış çekim, mezuniyet çekimi, moda çekimi yapmaktadırlar. Çekim ekibi ve kullanılan araçlar son teknoloji ve profesyonel ekipmanlardır.

Onlar için her an ölümsüzdür ve ölümsüz anıları saklamak gerekir.

İşlerinde belirli prensipleri vardır. Arslan Stüdyo bu prensiplere göre çalışmalarına devam ederler.

1-Dalgın olma, işinde uyanık ol!

Bu aslında şu demek. İşinin başında iken sadece işini düşün. Fotoğraf çekimi yaparken buna çok dikkat etmek gerekir. Hiçbir anı kaçırmadan çekmek gerekir. Çünkü kaçırılan anların ne yazık ki telafisi olmaz.

2- Ne yapıyorsan zamanında yap!

Elbette zaman kavramı çok önemli. Çekim için saat ikide sözleşiliyorsa saat dörtte gitmek olmaz. Ya da güneşin ışığından faydalanarak çekilecek resimler için geç kalınırsa hava karardığında istediğinizi yapın, aynı sonuca ulaşamazsınız. Zaman için bir diğer konu da teslimattır. Çekilen fotoğraflar anlaşıldığı tarihte teslim edilir.

3-Doğallıktan ödün verme!

Her ne kadar düğün çekimlerinde ve moda çekimlerinde photoshop fazlaca kullanılsa da doğallığın önüne geçmemesi gerekir.

4-Ya en iyisi ya da hiç!

Sırf yapmak için yapılırsa ortaya iyi sonuçlar çıkmaz. Yani sırf para kazanmak amaçlanıyorsa ya da şunu da çekelim de bitsin modu ile çekim yapılıyorsa başarı hayal olur. Yapılan işe başından sonuna kadar aynı özeni göstermek ve en iyisini yapmak için çabalamak gerekir. Emin olun çekilen her fotoğrafa fotoğrafçının enerjisi yansır. Çünkü fotoğrafçı çiftleri ne kadar rahatlatırsa ne kadar hevesle işini icra ederse çiftlerde o oranda enerjisini katar.

5-Her işi kendine teslim edecekmiş gibi yap!

Yapılan albümleri sanki kendi düğünüymüş gibi çekmek, özeni beraberinde getirir. Kendi albümünüzün nasıl özenli yapılmasını istiyorsanız, başkasına yapılacak işi de aynı öyle dikkate almalısınız.

6-İşini asla şansa bırakma!

İyi bir fotoğrafçının şans ile işi olmaz. Düğün Fotoğrafçısı Ankara, fotoğraf çekimi dış mekanda olacaksa en basitinden hava durumunu kontrol eder. Yanında yedek ekipman bulundurur. Hem kendini hem çiftleri riske atmamış olur. Arslan stüdyo bu 6 ilkeye göre hareket eder. Bu prensiplere bağlı kalarak işini en iyi şekilde yapmak için uğraşır.

Hep aynı heyecanla…

YAZAR / USAME ARSLAN – YUNUS EMRE ARSLAN

İnstagram için tıklayın