Ankara fotoğraf çekme yerleri

Ankara fotoğraf çekme yerleri bakımından oldukça fazla alternatiflerin bulunduğu bir şehirdir. Fotoğraf konusuna göre farklı alanlarda çekilebilir. Örneğin amacınız bir vesikalık fotoğraf çektirmek ise onu stüdyoda çektirebilirsiniz. Eğer kişisel çekim isterseniz Ankara’da bunun için farklı mekanlar mevcut. Park bahçesinde, terk edilmiş bir binanın önünde, boş bir tarlada ve daha birçok alanda fotoğraf çekiminizi yaptırabilirsiniz. Eğer kişisel çekimde manipülasyon isterseniz zaten nerede çektirdiğinizin bile önemi olmayacaktır. Çünkü fotoğrafçı sizi istediğiniz alana gönderecektir. Manipülasyon fotoğraflarla kıyafetinizi, saçınızı, makyajınızı, çekindiğiniz ortamı hava durumunu ve benzeri daha birçok şeyi değiştirmeniz mümkün. Durum böyle olunca fotoğrafında nerede çekildiğini pek bir önemi kalmıyor. Daha doğal ortamlarda pozlar istiyorsanız arka fonda güzel durabilecek mekanları tercih edebilirsiniz.

Ankara dış çekim yerleri

Eğer Ankara’da dış çekim yaptırmak istiyorsanız size bazı tavsiyelerimiz olacak. Çiftçilerimizin en çok tercih ettiği yerlerden bahsedeceğiz. Doğal bitki örtüsü ile bir sahil şehri olmasa da göz doldurur güzelliği sahip bir il olduğunu söylemek gerekir. Örneğin gezmek için de çokça tercih edilen Mogan gölü çiftlerin en çok tercih ettiği yerler arasında. Dediğimiz gibi bir deniz olmasa da göl manzaraları da fotoğraflarda şahane durmaktadır. Mogan gölü bu alternatiflerden sadece biridir. Farklı yerler tercih etmek isterseniz Eymir gölü tuz gölü gibi yerlerde çekim yaptırabilirsiniz. Dış çekiminizde yeşillikler içinde bir albüm isterseniz Altınköy de tercih edebilirsiniz. Albümlerde sıkça kullanılan atlar burada bulunmakta. En güzel doğal pozları Ankara dış çekim yerleri arasında yer alan Altınköy de çektirebilirsiniz. Bunların yanı sıra manevi değeri çok yüksek olan Anıtkabir’de de çekiminizi yaptırabilirsiniz. Her ne kadar fotoğraflarda manipülasyon mümkün olsa da düğün albümlerinde genellikle yer verilmez çünkü doğallık bu albümlere daha çok yakışır.

Ankara fotoğraf çekim mekanları

Ankara fotoğraf çekim mekanları arasında bahsedebileceğimiz başka mekanlarda mevcut. Şehrin çevresindeki Mısır tarlaları da dış çekim için harika fikirlerden. Yine şehrin içindeki botanik parklar gizli vadiler de çiftler tarafından çok tercih edilmekte. Örneğin Dikmen vadisi dış çekim için biçilmiş kaftan. Doğal görüntüsüyle görenleri büyüleyen vadiler hem dış çekim için hem de kişisel çekim için tercih edilmeye devam ediyor.

İnstagram için tıklayın.