Ankara fotoğraf çekim yerleri bakımından oldukça avantajlı şehirlerden biridir. Büyük olması sebebiyle çok farklı çekim avantajı barındırmaktadır. Yeşillik alanları tarihi bölgeleri buğday tarlaları Mısır tarlaları göller… Deniz olan şehirleri aratmayacak güzellikte olan yerler mevcut. Üstelik bu alanların çoğu dış çekim için ücretsiz oluyor. Sadece çekim istediğiniz yer özel mülke dahilse ücretli olabiliyor. Bu mülke girdiğinizde çiftlerden bir miktar ödeme isteniyor. Bu yüzden çekim yapacağınız mekanı önceden araştırmanız eğer ücretli ise bu ücreti önceden öğrenmenizi tavsiye ederiz.

Ankara fotoğraf çekme yerleri konusuna örnekler verecek olursak Eymir gölü ile başlayabiliriz. Eymir gölü Çankaya bölgesindedir. Etrafı yemyeşil olan bir göl vardır ve bu yüzden düğün fotoğrafları için oldukça uygun bir mekandır. Ağaçların altında gölün kenarında harika kareler elde edebilirsiniz. Özellik ve gün batımı fotoğrafları çiftler tarafından oldukça kullanılmakta.  

 

 

 

Ankara fotoğraf çekim yerleri 

 

Başka bir örnek verecek olursak burası da hiç şüphesiz Altınköy yel değirmenleri olur. Hem yel değirmeni hem de önündeki buğday tarlası ile harika albümler ve klipler elde edilebilir. Bu alana drone çekimi de çok uygundur. Etrafının açık olması drone’un uçması için başka bir engelin bulunmaması ve manzarasının çok güzel olması sebebiyle çiftler drone da tercih eder.  Buralarda Ankara fotoğraf çekim yerleri için uygundur.

Ankara dış mekan çekim yerleri 

Bir diğer Ankara dış mekan çekim yerleri örneğimiz ise yeşil vadi. Yeşil vadi Hacettepe üniversitesi içinde yer alır. Öğrencilerin de büyük ilgi gösterdiği bu vadide çekim için oldukça uygun alanlardan biridir. Buradaki öğrenciler mezuniyet çekimlerini de yeşil vadide yaptırmaktadır. Sadece mezuniyet için değil gelin damat çekimleri için de oldukça uygundur. Kampüse normal bir giriş zorken düğün günü için çiftlere izin verilmektedir. Bu yüzden bu alanı da değerlendirmenizi kesinlikle tavsiye ederiz. Bölgede 2 gölet bulunmakta. Burada da kuğular ve ördekler fotoğraflara ayrı bir hava katmakta. Yeşil bir alan içinde olan bu gölette müthiş fotoğraflar elde edilmekte. Sadece Yaz ayları için değil sonbahar hatta kış için bile harika karelerin yakalanabileceği güzel bir mekandır. Bu sebeple çiftler bu alanı çok tercih etmektedir.  

İnstagram için tıklayın.