Güzel Resimler

Güzel Resimler

Güzel Resimler, çekmek istiyorsanız Fotoğrafçılığa ilgi duyuyor iseniz, ya da sadece zevk için fotoğraf çekmek istiyorsanız bu yazımızda istediğiniz şeyi bulabileceksiniz. Güzel Resimler göze hitab eder ve incelik ister. Deklanşöre basmakla bu iş bitmez. Örneğin; Fotoğraf için deklanşöre basmadan önce bakış noktasını iyi seçin, fotoğrafını çekeceğiniz obje veya konuyu nasıl fotoğraflamak istediğinizi düşünün. Şayet sabit bir konunuz varsa (bina, heykel, çeşme vs) etrafında dolaştıktan sonra fotoğraf için en iyi açıyı bulmaya çalışın. Bu arada Perspektif hatalarını da hesaba katmayı unutmayın!  Bir insanın göz hizası yerine, farklı bakış açılarını denemeye çalışın, daha yukarıdan ya da da daha aşağıdan çekimler yapmayı deneyin. Bunun gibi bir çok tekniğimiz var. Güzel Resimler çekmek incelik isteyen hakikatli bir iştir.

Resim Teknikleri

Resim çekerken dikkat etmeniz gereken en önemli Resim Tekniklerinden birisi ilk paragrafta dile getirdiğimiz husustur. Daha sonra;  Çeşitli konuların fotoğrafını çekerken, kompozisyonu dikey ya da yatay oluşturmanız konusunda önceki deneyim ve bilgileriniz size yol gösterecektir. Bazı konular dikey çekildiğinde bazıları ise yatay çekildiğinde doğru ve güzel fotoğraflar ortaya çıkar. Bunun için de ilk başta konunuzu fotoğraf makinesinde kadraja aldığınızda, resimde büyük boşluklar kalıp kalmadığına, resmin dikey veya  yatay daha iyi oturduğuna ve resimdeki konunun kesilen yerlerine bakabilirsiniz.Çekilecek konunun objektif seçimi çok önemlidir. Bazı konular yakından, veya geniş açılı bazılarının ise uzaktan fotoğraflanması gerekebilir. Bir futbol karşılaşması veya vahşi hayvan fotoğraflarını  mutlaka belli bir uzaklıktan çekmemiz gerekecek ve bunun için de tele objektiflere ihtiyacımız olacaktır. Bu sebeple doğru objektif seçimi için, objektif çeşitlerini ve nerelerde nasıl işimize yarayıp yaramayacaklarını iyi analiz etmemiz gerekir.

Fotoğraf Konusu

Fotoğraf Konusu da ilginize göre belirleyeceğiniz önemli bir konudur. Manzara resimleri, kişisel resimler, komik resimler, doğa fotoğrafları, doğaçlama fotoğraflar ve benzeri alanlarda kendinize özgün çalışabileceğiniz bir konu bulmanız gerekmektedir. Kendiniz için seçtiğiniz konuyu benimsemelisiniz. Özgün olabileceğiniz konularda uzmanlaşmalı ve kendinize bu alanda hatırı sayılır bir fotoğrafçı haline getirmelisiniz. Örneğin; manzara resimlerini seçtiyseniz, manzara resimleri denildiği zaman akla sizin isminiz ilk başlarda gelmelidir. Ankara Düğün Fotoğrafçısı olarak size her alanda hizmet etmekten onur duyarız.

Fotoğraf galerimize buradan ulaşabilirsiniz.